Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"
центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.
Відкрито книжкову виставку, присвячену Йоганну Генріху Песталоцці
До 270-ти річчя від дня народження Йоганна Генріха Песталоцці (12 січня - 1746), швейцарського педагога у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжкові виставки: «Педагогічна система великого швейцарського педагога»(експонується з 04 січня до 22 січня в приміщенні абонементу) та «Й. Г. Песталоцці про розвиток і виховання дитини» (експонується з 04 січня до 22 січня в приміщенні читального залу).
Довідка
Йоганн Генріх Песталоцці (1746-1827) народився у Швейцарії в сім'ї лікаря. На невелику спадщину і придане дружини він купує маєток «Нейгоф» і відкриває там «Установа для бідних», зібравши близько 50 дітей. Він намагається поєднати продуктивну працю дітей з їх навчанням і вихованням. Песталоцці ділився з дітьми останнім шматком хліба: «Сам жив, як жебрак, щоб навчитися, як можна змусити жебраків стати людьми». Однак незабаром він заплутався в боргах, притулок довелося закрити.
Вісімнадцять років Песталоцці займався літературною діяльністю і став відомий в Європі. У 1798 р. уряд Швейцарії доручає йому створити притулок для безпритульних дітей у місті Станце. Але притулок протримався всього півроку. Будівля була зайнято французьким лазаретом, а Песталоцці з дітьми просто вигнали в чисте поле. Однак цей експеримент не пройшов безслідно. Один з біографів Песталоцці писав: «.. . З божевілля в Станце вийшла початкова школа XIX в. ».
У 1800 р. Песталоцці створив інститут (школа, інтернат, відділення для підготовки вчителів) в Бургдорфе, а потім перевів його в Івердон. Це навчальний заклад отримав світову популярність.Свій багатющий досвід виховання та навчання дітей Песталоцці узагальнив у таких творах, як «Лінгард і Гертруда», «Лист до друга про перебування в Станце», «Як Гертруда вчить своїх дітей», «Лебедина пісня »та ін.
Песталоцці великий насамперед як особистість: він -« вічний приклад », він - подвижник, який віддав все дітям. Не випадково на пам'ятнику Песталоцці накреслено: «... Людина, християнин, громадянин. Все для інших, нічого для себе ».