27 - 150 років від дня народження Пола Лоренса Данбара (1872–1906), американського письменника, одного з перших афроамериканських письменників, що здобули широке визнання; 100 років від дня народження Гліба Миколайовича Цвєткова (1922–1996), українського вченого, історика; 28 - День Конституції України (1996); 310 років від дня народження Жан-Жака Руссо (1712–1778), французького філософа, просвітителя, письменника-енциклопедиста, композитора 110 років від дня народження Володимира Григоровича Максименка (1912–1994), українського актора; 90 років від дня народження Володимира Вікторовича Цирліна (1932–1987), українського кінознавця, художника; 80 років від дня народження Миколи Григоровича Стецюна (1942), українського композитора, диригента, музично-громадського діяча; 29 - Міжнародний день тропіків Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 70 / 267; 100 років від дня народження Івана Васильовича Балагурака (1922–2001), українського майстра різьблення по дереву; 75 років від дня народження Михайла Герасимовича Іллєнка (1947), українського кінорежисера, сценариста, педагога; 30 - Міжнародний день астероїда Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 71 / 90; Міжнародний день парламентаризму Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 72 / 278; 130 років від дня народження Дмитра Гермогеновича Віленського (1892–1960), українського вченого, ґрунтознавця, геоботаніка, флориста, педагога; 120 років від дня народження Леопольдо Мендеса (1902–1969), мексиканського художника, графіка, громадського діяча; 100 років від дня народження Марти Гай [справж. – Галина Омелянівна Голояд] (1922–2003), української письменниці, поетеси, діячки ОУН-УПА Цього місяця виповнюється: 320 років від початку (1702–1704) повстання Палія – національно-визвольного повстання на Правобережній Україні під проводом С. Палія (1640–1710)
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читання творів
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка - актуально для педагогів-дошкільників

There are no translations available.

altПропонуємо ознайомитись з оглядом статті Катерини Крутій, док. пед. н., Ірини Деснової, к. пед. н. «Ігрова діяльність, дитяче експериментування і STREAM-освіта» ( Крутій Катеририна, Деснова Ірина. Ігрова діяльніст, дитяче експериментування і STREAM-освіта  [Текст] / К. Крутій, І. Деснова // Дошкільне виховання. - 2022. - № 5. - С. 4 - 9).

 

 

 

 

 

Останнім часом в усьому світі помітна тенденція до скорочення та збіднення ігрової діяльності дошкільнят.  Нині війна загострила цю проблему в українському дошкіллі. Тож відновлюючи  освітній процес у дитячих садках, педагоги мають  відвести в ньому чільне місце грі й дитячому експериментуванню. У поданій статті авторки переконливо обґрунтовують цю позицію і пояснюють, як досягти мети.

Ігрова депривація дошкільнят. Одна із причин зниження ігрової активності дітей пов’язана з розпадом природного шляху формування гри: коли вихователь дотримується стереотипного уявлення про гру як регламентований процес, не має уявлення про те, якою вона має бути на кожному віковому етапі дошкільного дитинства.

Дитяче експериментування - другий провідний тип діяльності дошкільника. Психолог М.Подьяков доводить, що: дитяче експериментування впродовж дошкільного дитинства посідає не менш «провідну» позицію, ніж ігрова діяльність. На думку авторів статті, варто підтримати його ідею про те, що в надрах ігрової діяльності перед початком навчальної зароджується новий тип провідної діяльності - дитяче експериментування. А це радикально змінює уявлення про умови, цілі та цінності в організації дитячого життя. Дитяче експериментування - діяльність, спрямована на пошук об’єктивної інформації про устрій світу шляхом самостійного практичного експериментування з об’єктами дослідження. .Отже, дитяче експериментування як провідний тип діяльності сприяє розвиту пізнавальних потреб дошкільників, полегшує оволодіння методом наукового пізнання в процесі пошукової діяльності і є частиною STREAM-освіти, активно сприяючи  формуванню дослідницьких умінь дітей. 

Вільна гра в довкіллі й STREAM. Роль педагога у STREAM-освіті  Залежно від задатків і здібностей дитини, її соціокультурного досвіду, способів моделювання світу педагог може стимулювати її активність, створювати освітні ситуації-провокації тощо. Педагоги мають стати «науковцями в дії»: досліджувати, розв’язувати проблеми та виявляти дивовижне разом з дітьми.

 Ігри в довкіллі - неструктурована гра у природних умовах, що передбачає активну взаємодію дитини з природою. Ігри в довкіллі - вельми ефективний спосіб упровадити складники STREAM - науку, технології, навчання грамоти  та розуміння прочитаного, інженерію, мистецтво і математику - в дошкільну освіту. Ці складники мають  спільні зв’язки та практики, тому незалежно від можливостей діти готові, бажають і можуть брати участь у STREAM-діяльності..

STREAM-ігри просто неба. Варіанти ігор у довкіллі: гра-спостекреження (за рослинами, хмарами і т. д.); гра з урахування особливостей місцевості та конкретного місця (прогулянки по лісу, парку і т. д.); будівельна/творча гра: стругання, розпилювання дерева, будівництво тунелів, мостів і т. д); гра-відкриття (використання цифрового мікроскопа, експерименти з природними ресурсами, спостереження за поведінкою комах та тварин як спосіб глибоко замислитися про довкілля); сенсорна гра - стимуляція органів чуття дітей та спонукання їх до усвідомлення тіла через привернення уваги до довкілля та поглиблення зв’язків з природою; уявна гра: гра-вигадка, гра-фантазія, удава, драматична гра; «повільна гра» - надання дітям часу  і можливостей для стійкої, неспішної безперервної гри, включно з вільною грою та творчістю. 

Висновок: сподіваємось що всі педагоги приділятимуть належну увагу для ігрової діяльності  та дитячого експериментування.

Підготувала Оксана Северин 

 

Книга - це культурна цінність