Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"
центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.
ДІТИ ТА ВІЙНА: НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ
17 червня у бібліотеці завершились заняття проєкту «Діти та війна». Для дітей внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Львові, ці заняття проводили психологи Мирослава Чорна (ліцей № 8 Львівської міської ради) та Валентина Лантух (Львівський фізико-математичний ліцей).
Заняття проводились відповідно до методики «Діти війни: навчання технік зцілення». Авторами даної методики є Патрік Сміт, Етл Дирегров, Уільям Юле (Інститут психіатрії, Лондон, Англія; Центр кризової психології, Берген, Норвегія) та співавтори: Лейла Гупта, Шон Перрен, Рольф Г’єстад. Посібник та робочий зошит з методики українською мовою видано у видавничій серії «Психологія. Психіатрія. Психотерапія» Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету у партнерстві з Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії.
Під час заняття діти знову малювали свої спогади, пов’язані з війною, розповідали про них і таким чином їх позбувались. Психологи частували дітей цукерками, а від німецьких спонсорів Max-Reger-Gymnasium Amberg та Kepler-Gymnasium WEIDEN із рук заступниці директора бібліотеки Оксани Кумецької отримали пакунки з іншими солодощами та фруктами.
Підсумкове заняття відбулось у відкритому нещодавно бібліотечному просторі для спілкування, активного дозвілля, творчого розвитку "Простір натхнення" у приміщенні читального залу бібліотеки. Безперечно, що оформлення простору благотворно впливає на дітей, підсилює відчуття приємності та задоволення, які дуже необхідні дітям війни.
Керівництво бібліотеки висловлює щиру подяку психологам Мирославі Чорній та Валентині Лантух за співпрацю та проведення серії занять. А дітям бажає, щоб усі отримані настанови та поради допомогли їм справитись з травмами війни.