22 - День Соборності України Відзначається щорічно з 1999 р. З 30 грудня 2011-го святкувався як День Соборності та Свободи України. 13 листопада 2014 р., відповідно до Указу Президента України № 871/2014, свято було відновлено як День Соборності України 110 років від дня народження Гафії Петрівни Візичканич (1912–1993), української майстрині художнього ткацтва; 23 - 190 років від дня народження Едуара Мане (1832–1883), французького художника 150 років від дня народження Поля Ланжевена (1872–1946), французького фізика, громадського діяча 120 років від дня народження Павла Матвійовича Усенка (1902–1975), українського поета, журналіста 75 років від дня народження Сергія Захаровича Заремби (1947–2003), українського історика, краєзнавця, пам’яткознавця; 24 - Міжнародний день освіти Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 73 / 25 290 років від дня народження П’єра Огюстена Карона де Бомарше (1732–1799), французького драматурга, публіциста 150 років від дня народження Юлія Ісайовича Айхенвальда (1872–1928), російського літературного критика, перекладача, народженого в Україні (Німеччина) 100 років від дня народження Ірини Степанівни Павликевич (1922–1945), української діячки ОУН-УПА, педагогині
Яким бібліотечним послугам надаєте перевагу?
 
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

There are no translations available.

altВиставка «Шлях до незалежності» в ЛОНПБ : український часопис «Спадщина» (стаття Миколи Жарких «Модель Чорнобильського вулкана…»)

З 13 жовтня 2021 року в «Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці» діє виставка, присвячена 30-літтю відродження Української держави.

На виставці представлені машинописні «самвидави»: «Український Вісник», «Євшан-Зілля», «Кафедра»; український часопис «Спадщина». та ін.

Українознавчий часопис «Спадщина» (Число І. – К., 1989) - це друкований орган українознавчого клубу «Спадщина» при Будинку вчених АН УРСР, незалежне, науково-публіцистичне видання.

Серед багатьох статей часопису бачимо статтю українського науковця, літературознавця, мистецтвознавця, програміста, кандидата хімічних наук   Миколи Жарких (нар. 1956), яка називається «Модель Чорнобильського вулкана». В ній автор в кінці 80-х років ХХ ст. дає рецензію на книжку Маслова В. П., Мясникова В. П., Данилова В. Г. «Математическое моделирование аварийного блока Чернобыльской АЭС».

 

Жарких вважає, що дуже важливо мати математичну модель аварійного блоку Чорнобильської АЕС та ін. об'єктів для запобігання аварій і моделювання різних сценаріїв поведінки об'єктів. Адже ніяких можливостей натурального експериментального вивчення катастроф немає.

Автор наводить приклад користі математичного моделювання, наприклад,  наслідків ядерної війни. На його думку, це моделювання міститься у непоказній радянській статті Александрова В. В., Стенчикова Г. М. «Об одном вычислительном эксперименте, моделирующем климатические последствия ядерной войны», надрукованій в «Журнале вычислительной математики и математической физики» (1984. – Т. 24. - № 1. – С. 140-144). Висновок даного моделювання: у ядерній війні не може бути переможця; від ядерної зими загине вся біосфера, навіть на територіях, не зачеплених безпосередньо ядерними ударами. Життя стане неможливим.

У статті «Модель Чорнобильського вулкана» Микола Жарких в кінці 80-х років ХХ ст. скеровує громадськість до прочитання книжки Маслова В. П., Мясникова В. П., Данилова В. Г. «Математическое моделирование аварийного блока Чернобыльской АЭС» для того, щоб знати, чим загрожує зруйнований реактор ЧАЕС і як запобігти наступним катастрофам. Жарких закликає знати і про рентгени, і про кюрі, і про нітрати, і про таллій з берилієм, оволодівати досягненнями сучасних природничих наук, щоб свідомо уникнути можливих майбутніх катастроф.

Підготувала Наталя Звольська

 

 

 

Книга - це культурна цінність