6- День Збройних Сил України Відзначається щорічно відповідно до Постанови Верховної Ради України № 3528-ХІІ від 19.10.1993 р. 150 років від дня народження Миколи Кіндратовича Вороного (1871–1938), українського поета, перекладача, журналіста, критика, театрознавця, громадсько-політичного діяча Дату народження подано за УЛЕ, ЕСУ, біографічним довідником «Мистецтво України»; за іншими даними народився 19.12.1871 р. 150 років від дня народження Миколи Леонтійовича Юнаківа (1871–1931), українського військового та громадського діяча, генерал-полковника Армії УНР 100 років від дня народження Ірини Гаврилівни Михайличенко (1921–1977), української артистки балету, педагога; 7- День великомучениці Катерини Міжнародний день цивільної авіації Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/33 День місцевого самоврядування Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України № 1250/2000 від 25.11.2000 р. 80 років від дня нападу (1941) Японії на Перл-Гарбор (Гавайська морська операція), що стало приводом для вступу США у Другу світову війну 210 років від дня народження Миколи Леонтійовича Устияновича (1811–1885), українського письменника, священника, громадського діяча 80 років від дня народження Леоніда Івановича Філенка (1941–2003), українського архітектора; 8- 120 років від дня народження Дмитра Прокоповича Гордієнка (1901–1974), українського письменника, журналіста Дату народження подано за біобібліографічним довідником «Письменники Радянської України, 1917–1987», ЕСУ, інтернет-ресурсами; за іншими даними народився 09.12.1901 р.; 9- Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності й попередження цього злочину Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/69/323 Міжнародний день боротьби з корупцією Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/58/4; 10- День захисту прав людини Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V) 120 років від дня вручення (1901) першої Нобелівської премії 200 років від дня народження Миколи Олексійовича Некрасова (1821–1878), російського письменника, поета, публіциста, журналіста, народженого в Україні 80 років від дня народження Ігоря Дмитровича Поклада (1941), українського композитора
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка - актуальна тема для вчителів іноземної (англійської) мови

There are no translations available.

altІз матеріалів науково-методичного журналу «Іноземні мови в школах України. - 2021. - N 5. - С. 48-59.

Огляд публікації «Навчання переказу як виду монологічного мовлення» (авторка матеріалів – Надія Халемендик).

 

 

 

 

На сторінках журналу презентовано матеріали посібника (авторка – викладачка анлійської мови; м. Запоріжжя) для допомоги учням грамотно структурувати переказ тексту при вивченні англійської мови. Наголошується, що «показником знання будь-якої іноземної мови служить переказ», що вважається одним з найскладніших видів мовленнєвої роботи в навчальному процесі. Пропонуються спеціальні мовні зразки, які рекомендовано засвоїти (вивчити) і заздалегідь опрацювати навички їхнього вживання.

Матеріал посібника розподілено в умовних тематико-змістових розділах із паралельним (до кожного такого розділу) вміщенням завдань і вправ, виконання яких сприятиме опануванню та закріпленню навичок вживання мовних зразків. Для зручності опрацювання методичного матеріалу конкретні мовні зразки в межах кожного тематичного блоку подаються в таблицях паралельно українською та англійською мовами з наведенням прикладів вживання того чи іншого зразка, фрази, виразу тощо.

Як зацікавити співрозмовника. У цьому тематичному блоці посібника пропонуються підказки для первинного зацікавлення своєю розповіддю співрозмовника (співрозмовників). Зокрема, внести «родзинку» (інтригу) перед початком розповіді допомагають такі фрази і вирази як: «Цікаво, чи не доводилося вам думати про…», «Ви тільки подумайте (уявіть)», та ін.

Як почати розповідь. Фрази цього розділу стануть у нагоді у разі наявних зацікавлення та готовності співрозмовника вислухати оповідача. Окрім такого роду вступних мовних зразків, задля підтримки інтересу та уваги слухача, пропонується використання спеціальних прийомів – риторичних запитань і вигуків, підкреслення складових частин і внутрішньої логіки оповідання.

Як зробити розповідь зв’язною і стрункою. Тут на допомогу автору переказу представлено слова і вирази, що розкриють панораму розмаїття тимчасових зв’язків між подіями і явищами («Спочатку», «Незабаром», «Після того», «Потім», «Одного прекрасного дня», «Час від часу», та багато ін.).

Як зробити розповідь логічною і переконливою. Опанування цих матеріалів із подальшим їх втіленням на практиці сприятиме логічнішій побудові висловлювання, нарощенню вмінь виділяти складові частини або характерні риси актуалізованого «лектором» явища («По-перше», «По-друге», «І ще одне», «І нарешті» тощо) та користуватись багатьма іншими інструментами підсилення мовної компетенції розповідача.

Як внести в розповідь своє «Я». Після того, як розповідь набуває рис природності, стрункості, переконливості та внутрішньої логіки, саме час внести трохи «себе» у власний переказ, прикрасивши його особистими враженнями, почуттями та ставленням до описуваних подій та явищ: «Я був вражений (здивований, шокований)», «Я ніколи не чув (не читав) нічого подібного», «Про це варто розповісти (почитати)», «Що мені більше (менше) всього подобається, так це…»   

Підготував: В. Ковпак.

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: