18 - 125 років від дня народження Адольфа Йосиповича Страхова [справж. – Браславський (1896–1979)], українського скульптора, графіка 19 - 160 років від дня народження Василія [в миру – Дмитро Іванович Богдашевський (1861–1933)], українського церковного діяча, богослова, історика філософії, перекладача 110 років від дня народження Миколи Івановича Кузьміна (1911–1988), українського піаніста, музикознавця, педагога Дату народження подано за ЕСУ, інтернет-ресурсами; за іншими даними народився 11.09.1911 р. 20 - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України № 42/2005 від 17.01.2005 р. 80 років від дня народження Владислава Володимировича Гончарука (1941), українського вченого в галузі хімії, фізики, біології і технології води, який розробив концепцію поліпшення питного водопостачання населення України 21 - 140 років від дня народження Олексія Феодосійовича Вангенгейма (1881–1937), російського вченого-метеоролога, еколога, організатора та першого керівника Єдиної гідрометеорологічної служби СРСР, народженого в Україні Дату народження подано за ЕСУ; за іншими даними народився 22.10.1881 р., 23.10.1881 р., 04.11.1881 р. 100 років від дня народження Сергія Михайловича Мушника [справж. – Мушников (1921–1994)], українського поета, прозаїка
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Електронний каталог
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ. 30-РІЧЧЮ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ПРИСВЯЧУЄМО

There are no translations available.

 
alt
 
 
 
 
Шлях до Незалежної  Держави. У кожного він свій, індивідуальний. Хтось пройшов його через переслідування, репресії, табори. Комусь вдалося уникнути цих випробувань, живучи в «тюрмі народів» у постійній «внутрішній еміграції». Дехто «прозрів» в часи горбачовської перебудови (більшість – щиро). А ціле покоління українців сформувалось і дозріло у 80-х рр. ХХ ст. до боротьби за Дежаву (їм тоді було біля 30-ти).
 
          Всі ми зустрілись в той час для спільної справи. 
 
Повернулись із заслання Ірина та Ігор  Калинці, В’ячеслав Чорновіл, Богдан  та Михайло Горині, Стефанія Шабатура, Юрій Шухевич, Іван Світличний, Михайло Осадчий... 
 
Долучилась патріотична інтелігенція із «внутрішньої еміграції: Іван Гречко, Валентин Стецюк, Богдан Сорока, Ярослав Лемик, Людмила та Володимир Лободи,  Роман Фіголь, Ярослав Гнатів, Михайло Косів, Ярослав Кендзьор, Ростислав Братунь, Роман Іваничук, Іван Драч, Євген Гринів...
 
Влилось у справу покоління «коло 30-ти»: Юрій Волощак, Марта Патерига, Андрій Цибко, Андрій та Петро Гуменюки,  Тарас Лозинський, Любомир Яремчук,  ... 
 
Ще молодші: Ігор Гринів, Орест Шейка, Левко Захарчишин  гуртують молодь в «Товаристві Лева» і розгортають небачену досі патріотичну культурно-просвітницьку, дослідницьку діяльність.
Не згадаєш усіх. Та й усіх не знаємо.
 
80- і роки ХХ ст.: розгортає діяльність Українська Гельсинська Спілка, утворюється Товариство «Меморіал», Народний Рух України, нові національні партії. Друкарські машинки українських патріотів пускають у світ «самвидави»: «Український Вісник», «Євшан-Зілля», «Кафедра». Тисячі машинописих листівок, прокламацій, звернень, повідомлень ширяться громадою. А громада відповідає нарощенням активної боротьби. Спочатку – за «гласність і перебудову», державний статус української мови, плекання своїх традицій, розкриття таємниць кривавої історії; а згодом – за Українську Незалежну Державу.
 
ЗАПРОШУЄМО 13 ЖОВТНЯ О 17.00 У «ЛЬВІВСЬКУ ОБЛАСНУ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНУ БІБІЛІОТЕКУ»  ПО ВУЛ. ЗЕЛЕНІЙ, 24
 
особисто побачити Свідків цих подій: машинописні «самвидави»: «Український Вісник», «Євшан-Зілля», «Кафедра» та ін.; пресові листки Української Гельсинської Спілки, Товариства «Меморіал», Нарoдного Руху України, Товариства «Лева»; підписні листи, звернення, протести ініціативних груп і комітетів із закликами до тодішньої, ще радянськї влади УРСР І СРСР.
 
Ілюстрації до «самвидавів»,  графічні картки, екслібриси, запрошення, виконані  С. Шабатурою, Б. Сорокою,  Л. та В. Лободами, А. та П. Гуменюками, Л. Яремчуком та ін. розкиють пласт мистецького життя патріотичної громади Львова того часу.
Фоторепортаж тих часів дозволить заглянути у вічі духовним лідерам, активним учасникам та тисячам «рядових бійців» за нашу Незалежність. Хтось, можливо, впізнає себе, чи своїх знайомих на котромусть львівському мітингу, пікеті, поході, протесті, творчому вечорі чи концерті. Багатьох уже нема серед нас, а дехто дивиться із фото  далеких 80-х очима дітей та юнаків.
 
Очікуємо зустрічі із учасниками нашої боротьби: І.Калинцем, В.Стецюком, Л. та В. Лободами, А. та П. Гуменюками, Ю. Волощаком та ін.
 
Шлях до Незалежної Української Держаи. У кожного – свій, і разом – єдиний, переможний. Плекаймо Державу. Бережімо пам’ять про тих, хто за неї боровся.
Нам цікаво : які книги Ви читаєте: