18 - 125 років від дня народження Адольфа Йосиповича Страхова [справж. – Браславський (1896–1979)], українського скульптора, графіка 19 - 160 років від дня народження Василія [в миру – Дмитро Іванович Богдашевський (1861–1933)], українського церковного діяча, богослова, історика філософії, перекладача 110 років від дня народження Миколи Івановича Кузьміна (1911–1988), українського піаніста, музикознавця, педагога Дату народження подано за ЕСУ, інтернет-ресурсами; за іншими даними народився 11.09.1911 р. 20 - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України № 42/2005 від 17.01.2005 р. 80 років від дня народження Владислава Володимировича Гончарука (1941), українського вченого в галузі хімії, фізики, біології і технології води, який розробив концепцію поліпшення питного водопостачання населення України 21 - 140 років від дня народження Олексія Феодосійовича Вангенгейма (1881–1937), російського вченого-метеоролога, еколога, організатора та першого керівника Єдиної гідрометеорологічної служби СРСР, народженого в Україні Дату народження подано за ЕСУ; за іншими даними народився 22.10.1881 р., 23.10.1881 р., 04.11.1881 р. 100 років від дня народження Сергія Михайловича Мушника [справж. – Мушников (1921–1994)], українського поета, прозаїка
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Електронний каталог
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

14 жовтня - День захисника України

There are no translations available.

alt14 жовтня 2021 р. Україна буде відзначати День українського козацтва, Свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України. Тому у «Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці» відкрито книжкову виставку «Українці – нація героїв» (з 04 жовтня до 22 жовтня; 2 поверх).

14 жовтня – це день вшанування запорозьких козаків, які прославилися, за словами одного з дослідників історії козацтва Дмитра Яворницького, «безсмертними подвигами в боротьбі за віру, народність і вітчизну», а також їхніх славних нащадків.  

 

 

 

 

Дмитро Яворницький підкреслював, що «відмітною рисою характеру запорізьких козаків була глибока релігійність; риса ця пояснюється складом їхнього життя: ніщо, кажуть, так не розвиває в людині релігійних почуттів, як постійна війна. «Хто в Севастополі не бував, той Богові не молився…» (- С. 192).

Дмитро Іванович зазначав, що козаки, зокрема, дуже шанували Матір Божу та її опіку:  «Віднайшовши який-небудь величний острів серед Дніпра,… вибирали… найгарніше і найвідкритіше місце і на ньому найперше зводили церкву, що неодмінно присвячувалася Покрові пресвятої Богородиці, а вже потім споруджували інші, необхідні для життя будівлі. «Хай красується храм божий у небесній висі і хай святі молитви линуть від нас просто з землі до престолу Господа Бога»» (- С. 198).

Козацький літописець Григорій Грабянка про козаків-вояків розповідав так: «Вони вояки великі були. Бувало, батько мій як почне розповідати про те молодецтво запорожців та про баталії їхні з турками, татарами й поляками, то страшно слухати його. Ото в літню пору, увечері, як стане хлюпатися коло кабиці та як скине з себе сорочку, то моторошно дивитися на нього: все тіло, мов решето, пошматоване та побите кулями, а на плечах та на ногах м’якуш так і теліпається. Страшні вояки були!».

Колишній директор наукової бібліотеки Львівського університету (1998—2007), старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича НАН України Богдан Якимович у книзі «Збройні сили України: Нарис історії» (- Львів, 1996. – С. 63) зазначив, що «запорозьке військо сформувало народну армію і завдяки збройній силі створило нову державу, яка зуміла обороняти себе від Польщі, Московії…».

Першою військовою формацією українців у ХХ ст. після багатолітньої перерви став легіон Українських Січових Стрільців. Невеликий кількісно, він мав свої ідеї: опору на власні сили,  збройну боротьбу за Українську державу, соборність, взаємодопомогу галичан і наддніпрянців.

Завдяки Українській Повстанській Армії українці у 1942-1952 рр. і довше мали у своїй новітній історії неперервну збройну боротьбу з ворогами України, плекання українських військових традицій, навіть практичне вживання і розвиток української військової термінології. Те, що Україна стала грабарем Радянської імперії в 1991 р., що вона перша поступово почала створювати власні Збройні Сили, є, на думку Богдана Якимовича, «великою заслугою славної пам'яті українських повстанців – … вояків Української Повстанської Армії».

На сьогоднішній день ворог українського народу й надалі шукає шляхи загарбання України. А наші сучасні Герої й надалі оберігають свою країну, ризикуючи власним життям, здоров’ям.

Найкраще дану ситуацію і поведінку сучасних Героїв змальовують діти. Наприклад, Тетяна Ляхович з м. Дніпра написала: «Я часто бачу фотографії наших українських бійців у соціальних мережах. Незважаючи на смертельну небезпеку, ворожі кулі і «Гради», наші солдати мають щирі посмішки, хоча очі у них втомлені. Інколи мій розум навіть не хоче сприймати інформацію, що наша мирна Україна зараз знаходиться у стані війни. Але це не сон… І хлопці в уніформі і з автоматами – це реальні люди… Дякую тобі, український солдате, …, що ти, прагнучи захистити всіх нас, підставляєш своє тіло під смертельні кулі…».

Вольтер колись сказав: «Україна завжди прагнула до волі». Але, на жаль, воля українцям дається дорогою ціною.

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: