6- День Збройних Сил України Відзначається щорічно відповідно до Постанови Верховної Ради України № 3528-ХІІ від 19.10.1993 р. 150 років від дня народження Миколи Кіндратовича Вороного (1871–1938), українського поета, перекладача, журналіста, критика, театрознавця, громадсько-політичного діяча Дату народження подано за УЛЕ, ЕСУ, біографічним довідником «Мистецтво України»; за іншими даними народився 19.12.1871 р. 150 років від дня народження Миколи Леонтійовича Юнаківа (1871–1931), українського військового та громадського діяча, генерал-полковника Армії УНР 100 років від дня народження Ірини Гаврилівни Михайличенко (1921–1977), української артистки балету, педагога; 7- День великомучениці Катерини Міжнародний день цивільної авіації Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/33 День місцевого самоврядування Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України № 1250/2000 від 25.11.2000 р. 80 років від дня нападу (1941) Японії на Перл-Гарбор (Гавайська морська операція), що стало приводом для вступу США у Другу світову війну 210 років від дня народження Миколи Леонтійовича Устияновича (1811–1885), українського письменника, священника, громадського діяча 80 років від дня народження Леоніда Івановича Філенка (1941–2003), українського архітектора; 8- 120 років від дня народження Дмитра Прокоповича Гордієнка (1901–1974), українського письменника, журналіста Дату народження подано за біобібліографічним довідником «Письменники Радянської України, 1917–1987», ЕСУ, інтернет-ресурсами; за іншими даними народився 09.12.1901 р.; 9- Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності й попередження цього злочину Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/69/323 Міжнародний день боротьби з корупцією Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/58/4; 10- День захисту прав людини Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V) 120 років від дня вручення (1901) першої Нобелівської премії 200 років від дня народження Миколи Олексійовича Некрасова (1821–1878), російського письменника, поета, публіциста, журналіста, народженого в Україні 80 років від дня народження Ігоря Дмитровича Поклада (1941), українського композитора
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка «На допомогу вчителю математики»

There are no translations available.

altІз матеріалів науково-методичного журналу  "Математика в рідній школі" (№ 3. - 2021  р.).

 

 

 

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із статтею професора кафедри алгебри та геометрії Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктора педагогічних наук Івана Ленчука «Старша школа: вступ до теми «Багатогранники»  [Текст] / І. Ленчук // Математика в рідній школі. - 2021. - № 3. - С. 2-7.

Наголошується на важливості означеної теми в евклідовій геометрії місці і ролі багатогранників у живій та неживій природі та в різних галузях промислового виробництва. У живій і неживій природі, серед предметів, які нас оточують, можна зустріти чимало таких об’єктів, поверхні яких сформовані скінченним числом багатокутників  Їх спостерігають у побуті, архітектурі, в художньому та декоративно-прикладному мистецтві, ювелірному виробництві, техніці тощо.

Матеріал містить окремі елементи історизму, подається з означеннями й найпершими поняттями.

Привертається належна увага до побудови розгорток багатогранників, зокрема на основі методів конструктивізму. Башатограннк - це тіло, поверхня якого складається із скінченої кількості плоских багатокутників. Багатокутнтник називається опуклим, якщо його тіло лежить по один бік від площини кожного з плоских багатокутників, які обмежують його поверхню. Спільна частина обмежуваної поверхні і поверхні опуклого багатогранника називається його гранню. Грані багатогранника є плоскими опуклими багатокутниками. Сторони граней називаються ребрпми, а вершини - вершинами багатогранника.

Наведено прості приклади побудови перерізів тіл площиною тільки з використанням понять належності точок, прямих і площин. Для виготовлення великогабаритних ємкостей сільськогосподарського чи хімічного призначення,  захисних кожухів верстатів, вентиляційних пристроїв, трубопродів та багатьох інших виробів виникає потреба вирізати з листового матеріалу їх розгортки. Розгорткою багатогранної поверхні називають фігуру, отриману в результаті послідовного суміщення з картинною площиною всіх граней багатогранника.

У переліку фігур стереометрії, конструктивними елементами яких є найпростіші об’єкти геометрії (точки, прямі та площини), особливе місце належить геометричним тілам. В уявленнях людини геометричне тіло - це просторова замкнена область, зайнята фізичним тілом і обмежена власною поверхнею.

            Сторінку підготувала:  бібліограф О. М. ТУРКАЛО.

 

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: