27 - 150 років від дня народження Пола Лоренса Данбара (1872–1906), американського письменника, одного з перших афроамериканських письменників, що здобули широке визнання; 100 років від дня народження Гліба Миколайовича Цвєткова (1922–1996), українського вченого, історика; 28 - День Конституції України (1996); 310 років від дня народження Жан-Жака Руссо (1712–1778), французького філософа, просвітителя, письменника-енциклопедиста, композитора 110 років від дня народження Володимира Григоровича Максименка (1912–1994), українського актора; 90 років від дня народження Володимира Вікторовича Цирліна (1932–1987), українського кінознавця, художника; 80 років від дня народження Миколи Григоровича Стецюна (1942), українського композитора, диригента, музично-громадського діяча; 29 - Міжнародний день тропіків Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 70 / 267; 100 років від дня народження Івана Васильовича Балагурака (1922–2001), українського майстра різьблення по дереву; 75 років від дня народження Михайла Герасимовича Іллєнка (1947), українського кінорежисера, сценариста, педагога; 30 - Міжнародний день астероїда Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 71 / 90; Міжнародний день парламентаризму Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 72 / 278; 130 років від дня народження Дмитра Гермогеновича Віленського (1892–1960), українського вченого, ґрунтознавця, геоботаніка, флориста, педагога; 120 років від дня народження Леопольдо Мендеса (1902–1969), мексиканського художника, графіка, громадського діяча; 100 років від дня народження Марти Гай [справж. – Галина Омелянівна Голояд] (1922–2003), української письменниці, поетеси, діячки ОУН-УПА Цього місяця виповнюється: 320 років від початку (1702–1704) повстання Палія – національно-визвольного повстання на Правобережній Україні під проводом С. Палія (1640–1710)
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читання творів
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Урок з регбі та фото з легендарним тренером

There are no translations available.

alt20 травня 2022 року, в рамках проєкту «Діти країни: розваги для відваги», відбувся урок з регбі для дітей, які в умовах війни переїхали з Київської, Донецької, Луганської, Сумської областей до Львова. Це спільний захід КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека», Управління молоді та спорту Львівської ОДА і Львівської обласної федерації регбі. Він пройшов на стадіоні «Юність», що у Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького.

Під час заходу були присутні: Olya Koziy, начальник відділу фізичної культури і спорту Управління молоді і спорту Львівської ОВА та Юрій Грабовський, легенда львівського регбі, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, президент РК «Сокіл» (Львів), Людина, без якої важко уявити не лише львівське, а й вітчизняне регбі.

Read more...

Інформаційна сторінка - актуально для педагогів-дошкільників

There are no translations available.

altПропонуємо ознайомитись з оглядом статті Людмили Меленець, к. пед. н., Алли Гончаренко, к. пед. н., Наталії Дятленко, к. псих. н., «Налагодження освітнього процесу в умовах війни» ( Меленець Л. та ін. Налагодження освітнього процесу в умовах війни [Текст]: експрес-поради для педагогів закл. дошкіл. освіти / Людмила Меленець, Алла Гончаренко, Наталія Дятленко // Дошкільне виховання. - 2022. - № 3-4. - С. 12 - 13).

 

 

 

 

 

Read more...

ВИШИВАНКА - СИМВОЛ УКРАЇНИ, КОЖНОЇ РОДИНИ

There are no translations available.

alt

 

 #Працюємо_для_перемоги

  Цьогорічне святкування Всесвітнього дня вишиванки, яке відбулось 19 травня у бібліотеці, - особливе. Невидиме піднесення відчувалось довкола, бо кожен, хто одягнув у цей день вишиванку,   продемонстрував  українську ідентичність, незламність, прагнення свободи. Вкотре українці довели свою єдність та віру в перемогу над рашизмом.

 Особлива атмосфера панувала у бібліотеці. Працівники робили світлини на згадку, тепло спілкувались. А ще взяли участь у заході, організованому в рамках бібліотечного проєкту «Читай! Розвивайся! Твори!»   для дітей внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Львові. Гостями бібліотеки були діти з Миколаївщини.

 Для них організовано зустріч із членами товариства Гуцульщина Іриною Білик та подружжям Надією і Степаном Помфюками.

Read more...

Мистецький урок передання емоцій

There are no translations available.

alt19 травня 2022 року в КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека», в рамках проєкту «Діти країни: розваги для відваги» і меморандуму про співпрацю бібліотеки та Львівської національної академії мистецтв, відбувся урок, на якому студенти-практиканти 4 курсу кафедри Актуальних мистецьких практик Туригін Ілля, Сілівон Христина та Гиляка Юля, під керівництвом кандидата мистецтвознавства, старшого викладача Богдани Гринди, разом з дітьми, які в умовах війни змушені були переїхати разом зі своїми батьками на більш безпечну територію України, передавали на папері різні емоції: любов, страх, задоволення, гордість, здивування, вдячність, радість, злість, спокій, сміх, огиду, сум, сором’язливість та ін.

 

 

 

Read more...

Камерний вечір на честь промоції Музею-архіву Володимира Ольхом'яка

There are no translations available.

alt18 травня 2022 року, в Міжнародний день музеїв КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» радо зустріла гостей, які прийшли на камерний вечір у честь промоції Музею-архіву Володимира Ольхом’яка (1929-2018). Серед них – депутат Львівської обласної ради Звенислава Калинець-Мамчур, доктор економічних наук, керівник БІЦ «Тех стартап скул» Національного університету «Львівська політехніка» Назар Подольчак та ін.

Гості почули багато цікавої інформації про фотохудожника Ольхом’яка, якою щедро ділився директор бібліотеки Андрій Цибко, оглянули експозицію музею, послухали твори В. А. Моцарта та М. Лисенка у виконанні музиканта-студента Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка Адріана Підлісного на валторні та скуштували смачний торт.

Музичний інструмент валторна з’явився наприкінці ХVІІ ст. Серед мідних духових інструментів він відрізняється складністю опанування та м'якістю тембру.

Підготувала Наталя Звольська

Більше фото з даного заходу ТУТ.

 

Книга - це культурна цінність