27 - 150 років від дня народження Пола Лоренса Данбара (1872–1906), американського письменника, одного з перших афроамериканських письменників, що здобули широке визнання; 100 років від дня народження Гліба Миколайовича Цвєткова (1922–1996), українського вченого, історика; 28 - День Конституції України (1996); 310 років від дня народження Жан-Жака Руссо (1712–1778), французького філософа, просвітителя, письменника-енциклопедиста, композитора 110 років від дня народження Володимира Григоровича Максименка (1912–1994), українського актора; 90 років від дня народження Володимира Вікторовича Цирліна (1932–1987), українського кінознавця, художника; 80 років від дня народження Миколи Григоровича Стецюна (1942), українського композитора, диригента, музично-громадського діяча; 29 - Міжнародний день тропіків Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 70 / 267; 100 років від дня народження Івана Васильовича Балагурака (1922–2001), українського майстра різьблення по дереву; 75 років від дня народження Михайла Герасимовича Іллєнка (1947), українського кінорежисера, сценариста, педагога; 30 - Міжнародний день астероїда Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 71 / 90; Міжнародний день парламентаризму Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 72 / 278; 130 років від дня народження Дмитра Гермогеновича Віленського (1892–1960), українського вченого, ґрунтознавця, геоботаніка, флориста, педагога; 120 років від дня народження Леопольдо Мендеса (1902–1969), мексиканського художника, графіка, громадського діяча; 100 років від дня народження Марти Гай [справж. – Галина Омелянівна Голояд] (1922–2003), української письменниці, поетеси, діячки ОУН-УПА Цього місяця виповнюється: 320 років від початку (1702–1704) повстання Палія – національно-визвольного повстання на Правобережній Україні під проводом С. Палія (1640–1710)
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читання творів
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Соціокультурний захід - психологічна допомога під час війни

There are no translations available.

alt10 червня 2022 року в Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці, в рамках проєкту «Інноваційна бібліотека», провели роботу психологи п. Мирослава Чорна (психолог ліцею № 8 Львівської міської ради) та п. Валентина Лантух (психолог фізико-математичного ліцею), займаючись з дітьми, які приїхали до Львова з Київської, Луганської, Донецької та Сумської областей, а також школярами-львів’янами.

Діти дізналися про тригер - подію, що викликає у людини раптове повторне переживання психологічної травми; корисне та некорисне уникання проблем. Вчилися складати сходинки подолання страху. Практикували власні сходинки.

Учасники проєкту заспівали чотири куплети пісні «Червона калина». Отримали печиво, фрукти, цукерки від  спонсорів Max-Reger-Gymnasium Amberg та Kepler-Gymnasium WEIDEN, які роздала дітям ініціатор, організатор проєкту «Інноваційна бібліотека», заступник директора ЛОНПБ Оксана Кумецька.

Підготувала Наталя Звольська

Соціокультурний захід - виставка робіт Романа Барабаха та екскурсія підземеллям

There are no translations available.

altЗ 7 червня 2022 року в КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» стартує проєкт «Інноваційна бібліотека» з метою інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті, неформальній освіті та самоосвіті користувачів. Його ініціатором та організатором виступає заступник директора ЛОНПБ Оксана Кумецька.

9 червня 2022 року, в рамках даного проєкту, група дітей, які тимчасово переїхали до Львова з Київської, Луганської, Донецької, Сумської та ін. областей, а також учні-львів’яни та їх батьки, відвідали виставку робіт львівського художника Романа Барабаха на тему російсько-української війни 2022 року, яка експонується у Львівському музеї історії релігії, а також прослухали екскурсію підземеллям, що датується 13 ст.

На презентації виставки був присутній Василь Дорош, начальник відділу національностей та релігій департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації. Він представив Романа Бараха.

Read more...

Психологічна допомога під час війни (продовження)

There are no translations available.

alt8 червня 2022 року в КЗ ЛОР “Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека», в рамках проєкту «Діти країни: розваги для відваги», продовжили свою роботу психологи п. Мирослава Чорна (методист ліцею № 8 Львівської міської ради) та п. Валентина, займаючись з дітьми, які приїхали до Львова з Київської, Луганської, Донецької та Сумської областей.

Діти облюбували «Простір натхнення», який нещодавно був оформлений в рамках бібліотечного проєкту «Читай! Розвивайся ! Твори!», для якого залучено позабюджетні кошти (доброчинні пожертви громадян США) з ініціативи заступника директора бібліотеки Ярослави Сокольської. Особливо сподобалися пуфи трансформери 5 (п'ять) в 1 (одному).

На занятті були присутні не тільки учасники проєкту «Діти країни: розваги для відваги», які переселилися тимчасово до Львова, а й школярі-львів'яни.

Діти ділилися своїми відчуттями, породженими страхом, переживаннями. Вони розповідали про «мурашки», які відчувають на тілі, тремтіння, сильне серцебиття, розлад шлунка, відчуття голоду, сльози. Психологи намагалися підвести дітей до усвідомлення, як самостійно можна впоратися зі страхами. Діти пропонували один одному можливі виходи із ситуації: випити води, помолитися, сказати собі: «Я впораюся. Я сильн(ий)а. Я розумн(ий)а».

Read more...

Урок "Дружні до природи рішення" від депутата Львівської обласної ради Дзвенислави Мамчур-Калинець

There are no translations available.

alt5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

6 червня 2022 року в КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» депутат Львівської обласної ради Дзвенислава Мамчур-Калинець провела захоплюючий урок для дітей, які у зв’язку з війною переселилися до Львова з Київської, Донецької, Луганської, Сумської та ін. областей. Захід мав назву «Дружні до природи рішення» та відбувся в рамках проєкту «Діти країни: розваги для відваги», організатором і куратором якого на локації «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» є заступник директора ЛОНПБ Оксана Кумецька.

Учасники проєкту під керівництвом Дзвенислави Мамчур-Калинець провели спостереження за комахами. Як еколог, п. Дзвенислава пояснила, що в природі нема такого поняття як корисні чи некорисні комахи, для екосистеми вони всі корисні. Але на уроці розглядалася ситуація з точки зору садівників. Тому розповіді були про комах, які допомагають вирощувати сад і які чинять перешкоди. Дзвенислава Мамчур-Калинець розповіла дітям на прикладі саду ЛОНПБ, як протистояти комахам, що чинять перешкоди, але без хімії.

Read more...

Відкрито книжкову виставку, присвячену Олександру Барвінському

There are no translations available.

altДо 175-тиріччя від дня народження Барвінського Олександра Григоровича (6 червня – 1847), українського історика, педагога у приміщенні «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки» представлено книжково-журнальну виставку: «Співець краси, природи і людини»  (експонується з 30 травня до 19 червня в приміщенні читального залу (2 поверх)).

 

 

 

 

 

Read more...

Книга - це культурна цінність