27 - 150 років від дня народження Пола Лоренса Данбара (1872–1906), американського письменника, одного з перших афроамериканських письменників, що здобули широке визнання; 100 років від дня народження Гліба Миколайовича Цвєткова (1922–1996), українського вченого, історика; 28 - День Конституції України (1996); 310 років від дня народження Жан-Жака Руссо (1712–1778), французького філософа, просвітителя, письменника-енциклопедиста, композитора 110 років від дня народження Володимира Григоровича Максименка (1912–1994), українського актора; 90 років від дня народження Володимира Вікторовича Цирліна (1932–1987), українського кінознавця, художника; 80 років від дня народження Миколи Григоровича Стецюна (1942), українського композитора, диригента, музично-громадського діяча; 29 - Міжнародний день тропіків Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 70 / 267; 100 років від дня народження Івана Васильовича Балагурака (1922–2001), українського майстра різьблення по дереву; 75 років від дня народження Михайла Герасимовича Іллєнка (1947), українського кінорежисера, сценариста, педагога; 30 - Міжнародний день астероїда Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 71 / 90; Міжнародний день парламентаризму Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 72 / 278; 130 років від дня народження Дмитра Гермогеновича Віленського (1892–1960), українського вченого, ґрунтознавця, геоботаніка, флориста, педагога; 120 років від дня народження Леопольдо Мендеса (1902–1969), мексиканського художника, графіка, громадського діяча; 100 років від дня народження Марти Гай [справж. – Галина Омелянівна Голояд] (1922–2003), української письменниці, поетеси, діячки ОУН-УПА Цього місяця виповнюється: 320 років від початку (1702–1704) повстання Палія – національно-визвольного повстання на Правобережній Україні під проводом С. Палія (1640–1710)
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читання творів
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

"Дерево життя - сакральний символ українського народу"

There are no translations available.

alt16 червня 2022 р. в Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці, у межах проєкту «Інноваційна бібліотека», відбувся захід «Дерево життя – сакральний символ українського народу», який провела ініціатор, модератор даного проєкту, заступник директора КЗ ЛОР ЛОНПБ Оксана Кумецька.

Вона розповіла дітям, які приїхали до Львова з Київської, Луганської, Донецької, Сумської та інших областей про Дерево життя – один з найдавніших українських символів, в якому наші пращури бачили порядок світу, родини, протистояння хаосу, мудрість, гармонію, оберіг роду, підкресливши, що цей символ зустрічається на трипільському посуді, килимах, ранньому іконописі, орнаментах українських вишивок та писанок.

Оксана Кумецька звернула увагу дітей на колядки, в яких йдеться про створення світу і роль дерева, наголосивши, що одну з таких колядок згадував український літературознавець, фольклорист, історик Михайло Драгоманов у дослідженні «Замітки про слов’янські релігійні та й етнічні легенди”:

Read more...

Відкрито книжкову виставку, присвячену Валентину Бичку

There are no translations available.

altДо 115-ти річчя від дня народження Валентина Васильовича Бичка (17 червня1912), українського поета у приміщенні «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки» представлено книжково-журнальну виставку: «Щирий друг дітвори» (експонується з 17 червня до 13 липня в приміщенні абонементу).

 

 

 

 

 

Read more...

Екскурсія на "хвилях" живого зацікавлення історією будівлі

There are no translations available.

alt15 червня 2022 р. у Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці, в межах проєкту «Інноваційна бібліотека» (ініціатор, модератор - заступник директора КЗ ЛОР ЛОНПБ Оксана Кумецька) та з метою підтримки благодійної культурної ініціативи «Львів зустрічає» (ініціатор – український музикант, гітарист, колекціонер мистецтва, арт-менеджер, лідер гурту "Гудімов", колишній гітарист "Океану Ельзи" Павло Гудімов), відбулася екскурсія для мешканців Сходу України, що переїхали у зв'язку з війною до Львова, яку провела завідуюча відділом науково-консультативної та методичної роботи Наталя Звольська.

Книгозбірня знаходиться в палаці, де проживало п'ять шляхетних родин: Замойські, Дідушицькі, Волянські, Леваковські та Шептицькі.  15 червня 2022 р. вона мала чудових гостей, що дуже цікавляться історією її будівлі, задають багато питань.

Бібліотека вдячна п. Валерії Провозін за організацію відвідання гостями будинку-палацу на вул. Зеленій, 24, а гостям – за живе зацікавлення та повагу до вищеназваних родин, зокрема - видатної родини Шептицьких.    

 

 

Соціокультурний захід - психологічна допомога під час війни (продовження)

There are no translations available.

altНа 14 червня 2022 року Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека, в рамках проєкту «Інноваційна бібліотека», запланувала у своєму приміщенні заняття  дітей, які приїхали до Львова із Київської, Луганської, Донецької та Сумської областей, з психологами п. Мирославою Чорною (ліцей № 8 Львівської міської ради) та п. Валентина Лантух (Львівський фізико-математичний ліцей).

У зв'язку з повітряною тривогою психологи змушені були проводити роботу з учнями в укритті ліцею № 6 Львівської міської ради, який знаходиться поруч з бібліотекою. Там вони закріплювали крок за кроком, як долати страх і невпевненість у собі.

Read more...

Вітаємо зі Святом Трійці

There are no translations available.

alt

 

Весь колектив КЗ ЛОР ЛОНПБ вітає наших читачів з Трійцею.

 

У цей день хочемо побажати, щоб у ваше життя стукали тільки добрі вісті, щоб кожен день знаходилися сили для добрих справ, щоб у домі ніколи не згасло світло блага і щастя, щоб на вашому шляху завжди горіло зелене світло до успіху, процвітання і здійснення бажань!

 

Книга - це культурна цінність