18 - 125 років від дня народження Адольфа Йосиповича Страхова [справж. – Браславський (1896–1979)], українського скульптора, графіка 19 - 160 років від дня народження Василія [в миру – Дмитро Іванович Богдашевський (1861–1933)], українського церковного діяча, богослова, історика філософії, перекладача 110 років від дня народження Миколи Івановича Кузьміна (1911–1988), українського піаніста, музикознавця, педагога Дату народження подано за ЕСУ, інтернет-ресурсами; за іншими даними народився 11.09.1911 р. 20 - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України № 42/2005 від 17.01.2005 р. 80 років від дня народження Владислава Володимировича Гончарука (1941), українського вченого в галузі хімії, фізики, біології і технології води, який розробив концепцію поліпшення питного водопостачання населення України 21 - 140 років від дня народження Олексія Феодосійовича Вангенгейма (1881–1937), російського вченого-метеоролога, еколога, організатора та першого керівника Єдиної гідрометеорологічної служби СРСР, народженого в Україні Дату народження подано за ЕСУ; за іншими даними народився 22.10.1881 р., 23.10.1881 р., 04.11.1881 р. 100 років від дня народження Сергія Михайловича Мушника [справж. – Мушников (1921–1994)], українського поета, прозаїка
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Електронний каталог
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Ресурси
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Імідж-каталог
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Індексування за УДК
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Інформаційна сторінка
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Зворотній зв'язок

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

"ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ"

altВиставка присвячена 30-літтю відродження Української держави

Запрошуємо з понеділка до п’ятниці з 10.00 до 17.00, крім суботи та неділі.

Екскурсію проводить директор бібліотеки Андрій Цибко за попередньою домовленістю (т. + 380 32 275 41 21, або 067 724 1359).

На виставці представлені машинописні «самвидави»: «Український Вісник», «Євшан-Зілля», «Кафедра» та ін; пресові листки Української Гельсинської Спілки, Товариства «Меморіал», «Народного Руху України, Товариства «Лева»; підписні листи, звернення, протести ініціативних груп і комітетів із закликами до тодішньої, ще радянської влади УРСР і СРСР. Ілюстрації до «самвидавів», графічні картки, екслібриси, запрошення, виконані С. Шабатурою, Б. Сорокою, Л. та В. Лободами, А. та П. Гуменюками, Л. Яремчуком та ін., розкриють пласт мистецького життя патріотичної громади Львова того часу.

 

Детальніше...

ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

alt Таку назву має виставка, відкрита 13 жовтня  у «Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці», присвячена 30-РІЧЧЮ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.

 18 жовтня бібліотека гостинно відкрила свої двері відвідувачам – групі «Дністер» на чолі з Валентином Стецюком, які завітали для перегляду виставки та зустрічі з активним учасником визвольних подій 80-х років, директором   бібліотеки Андрієм Цибком.

  На виставці представлені машинописні «самвидави»: «Український Вісник», «Євшан-Зілля», «Кафедра» та ін.; пресові листки Української Гельсинської Спілки, Товариства «Меморіал», Нарoдного Руху України, Товариства   «Лева»; підписні листи, звернення, протести ініціативних груп і комітетів із закликами до тодішньої, ще радянськї влади УРСР І СРСР.

Детальніше...

Інформаційна сторінка - актуальна тема для педагогів-дошкільників

altПропонуємо ознайомитись з оглядом статті Ольги Рейпольської, к. пед. н., «Сучасні діти ф цифрова компетентність» (Рейпольська Ольга. Сучасні діти і цифрова компетентність. «Освітній напрям «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота» [Текст] / О. Рейпольська // Дошкільне виховання. 2021. - № 9. - С. 10 - 12).

 

 

 

 

Детальніше...

17 жовтня - 85 років від дня народження Івана Драча

alt17 жовтня 2021 року виповнюється 85 років від дня народження видатного українського поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча Івана Драча (1936-2018).

«Цей поет, як ніхто інший, міг говорити про Україну, вкарбовуючи в нашу пам’ять безсмертні образи «калини-аристократки з репаним корінням», свого рідного села Теліжинці…» - так про Івана Драча написав у 2018 році ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Микола Поляков. Ректор назвав Івана Драча «моральним авторитетом своєї епохи,…, людиною енциклопедичних знань, широкої й доброї душі зі вродженим почуттям гумору», «справжнім українцем, який прагнув гідно представити свою країну у світі».

 

 

 

Детальніше...

ШЛЯХ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ. 30-РІЧЧЮ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ПРИСВЯЧУЄМО

 
alt
 
 
 
 
Шлях до Незалежної  Держави. У кожного він свій, індивідуальний. Хтось пройшов його через переслідування, репресії, табори. Комусь вдалося уникнути цих випробувань, живучи в «тюрмі народів» у постійній «внутрішній еміграції». Дехто «прозрів» в часи горбачовської перебудови (більшість – щиро). А ціле покоління українців сформувалось і дозріло у 80-х рр. ХХ ст. до боротьби за Дежаву (їм тоді було біля 30-ти).

Детальніше...

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: