1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; День працівників прокуратури; 95 років від заснування (1925) Державної центральної педагогічної бібліотеки у Львові на базі львівських гімназійних бібліотек (відкрита для користувачів 1.02.1926), нині – КЗ ЛОР ЛОНПБ; 150 років від дня народження Миколи Івановича Сагарди (1870–1943), українського історика, бібліографа, теолога, педагога; 125 років від дня народження Миколи Григоровича Бутовича (1895–1961), українського живописця, графіка, карикатуриста, поета; 110 років від дня народження Марії Галун-Блок [Галун-Блак (1910–1998)], української письменниці, перекладачки; 90 років від дня народження Романа Миколайовича Федоріва (1930–2001), українського письменника, прозаїка, публіциста, журналіста, громадського діяча; 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства; 90 років від дня відкриття (1930) у м. Харкові Української академії друкарства; 130 років від дня народження Олександра Яковича Шумського (1890–1946), українського політичного та державного діяча; 3 грудня – Міжнародний день інвалідів; 4 грудня – Введення у храм Пресвятої Богородиці. Третя Пречиста; 5 грудня – Міжнародний день волонтерів; День працівників статистики; 200 років від дня народження Афанасія Афанасійовича Фета [Шеншин (1820–1892)], російського поета, перекладача, мемуариста; 140 років від дня народження Михайла Михайловича Ганушевського (1880–1962), українського громадсько-політичного та церковного діяча, священника; 100 років від дня народження Олексія Івановича Кудіна (1920–1998), українського літературознавця, критика, поета; 6 грудня – День Збройних Сил України; 210 років від дня народження Спиридона Литвиновича (1810–1869), українського церковного та громадсько-політичного діяча, митрополита Галицького та архієпископа Львівського, предстоятеля УГКЦ; 80 років від дня народження Ірини Онуфріївни Стасів-Калинець (1940–2012), української письменниці, поетеси, художниці, правозахисниці, громадської діячки; 7 грудня – Міжнародний день цивільної авіації; День місцевого самоврядування; 120 років від дня народження Катерини Василівни Білокур (1900–1961), української художниці; 8 грудня –90 років від дня народження Юлії Леонідівни Булаховської (1930), українського літературознавця; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 130 років від дня народження Миколи Антоновича Плевака (1890–1941), українського бібліографа, літературознавця; 10 грудня – День захисту прав людини;
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Відкрито книжкову виставку, присвячену Володимиру Винниченку

There are no translations available.

altДо 140- річчя від дня народження Володимира Кириловича Винниченка (26 липня – 1880), українського письменника, художника, політичного діяча у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку: «Велич особистості» (експонується з 20 липня до 12 серпня в приміщенні абонементу). 

 

 

 

 

Довідка

Володимир Кирилович Винниченко є дуже цікавою особистістю, бо він жив у один із найскладніших періодів існування Української держави. Це були перші кроки до становлення незалежної країни, спроба проявити себе на міжнародній арені, доказати, що ми не малороси, а українці.

Відомий багатьом лише як літератор, Володимир Винниченко зробив дуже багато для того, щоб Україну помітили не лише як складову частину федеративної Росії. Майже всі документи того часу були складені Винниченком, його революційний настрій підняв багатьох на боротьбу за незалежну державу..

Народився 26 липня 1880 року в місті Єлисаветград у селянській родині. По закінченні школи вчився в Єлисаветградській гімназії. Готувався до матури (атестату зрілості) і склав іспит екстерном. Навчаючись на юридичному факультеті Київського університету створив таємну студентську революційну організацію, яка звалась «Студентською громадою». Вступив до Революційної української партії (РУП), з 1905 року — Українська соціал-демократична робітнича партія (УСДРП). За провадження пропаганди був заарештований, виключений з університету й ув’язнений до одиночної камери Лук’янівської в’язниці в Києві, звідки йому згодом вдалося втекти. Незабаром новий арешт, дисциплінарний батальйон. Але він знову втік і нелегально відбув у еміграцію.

З 1902 р., після надрукування в «Киевской старине» першого оповідання «Краса і сила» стає відомим і як письменник.

Винниченко був членом Центральної Ради. Згодом очолив Генеральний секретаріат і став генеральним секретарем внутрішніх справ. Автор майже усіх декларацій і законодавчих актів УНР. Проголосив I Універсал та Декларацію Генерального секретаріату. Відсутність чіткої програми дій, відрив від політичних партій, а також нове вторгнення більшовицьких військ в Україну — все це призвело до падіння Директорії. Незабаром через суперечності із Симоном Петлюрою пішов у відставку та виїхав за кордон

23 вересня 1920 р. В .Винниченко назавжди залишив Україну. У своїх виступах перед закордонними групами УКП, емігрантами й західноєвропейською громадськістю, у статтях і памфлетах, опублікованих у газеті «Нова доба» та брошурі «Революція в небезпеці», перекладеній кількома європейськими мовами, він розповідав про реальний стан речей у більшовицькій Росії, намагаючись загладити невдалі зиґзаґи своїх політичних маневрів та загравань з радянською владою.

20-ті рр. були для нього особливо плідними на ниві літературної діяльності. Він пише соціально-утопічний роман «Сонячна машина» (1921-1924), роман про події в Україні 1918-1919 рр. «На той бік» (1923), збірку різнопланових оповідань «Намисто» (1921 — 1928), літературно-філософське есе «Щастя», роман «Поклади золота» (1926). В. Винниченко стає одним з найпопулярніших письменників в Україні, де відбувається процес «українізації». У 1924-1928 рр. виходить перше зібрання його творів у 23 томах, а я 1930—1932 рр. — друге в 28-ми.

Помер Володимир Винниченко 6 березня 1951р. у французькому місті Мужен.

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: