21 жовтня - 90 років від дня народження Урсули Кребер Ле Гуїн (1929-2018), американського прозаїка; 65 років від дня народження Зірки Захаріївни Мензатю к (1954), української дитячої письменниці, журналіста; 22 жовтня - 65 років від дня народження Грема Джойса (1954-2014), англійського письменника; 24 жовтня - Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй (День ООН); 25 жовтня - 90 років від дня народження Петра Федоровича Сингаївського (1929-1995), українського письменника; 80 років від дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського (1939-2005), українського прозаїка, народознавця, видавця 27 жовтня - Всесвітній день аудіовізуальної спадщини; 125 років від дня народження Івана Івановича Падалки (1894-1937), українського живописця і графіка; 120 років від дня народження Георгія Леонідзе (1899-1966), грузинського письменника, дослідника творчості Т. Шевченка, перекладача з української; 95 років від дня народження Леоніда Оксентійовича Павленка (1924-1998), українського письменника; 28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників; 550 років від дня народження Еразма Роттердамського (1469-1536), нідерландського вченого-гуманіста; 29 жовтня - 70 років від дня народження Георгія Георгійовича Почепцова (1949), українського прозаїка; 30 жовтня – 145 років від дня народження Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942), канадської письменниці; 70 років від дня народження Олега Богдановича Лишеги (1949-2014), українського поета, драматурга, перекладача;
Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Electronic catalog
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Відкрито книжкову виставку, присвячену Ігорю-Богдану Антоничу

There are no translations available.

altДо 110-ти років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича (5 жовтня – 1909), українського поета, прозаїка, перекладача, літературознавця у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку: «Весни розспіваної князь» (експонується з 27 вересня до 15 жовтня в приміщенні абонементу).

 

 

 

 

Довідка

Богдан Ігор Антонич народився в с. Новиці Горлицького повіту.

Писати вірші Антонич почав рано – у польській гімназії, польською мовою. «Навернення» до української поезії відбулося по вступові у Львівський університет 1928 року. Уперше Антонич дав до друку свою поезію аж у 1931 році в пластовий журнал «Вогні». Того ж року побачила світ перша книжка «Привітання життя»

Вперше заявив про себе в 1931 р. поетичною книжкою «Привітання життя». Б. Рубчак назвав її «найслабшою поетовою збіркою», а Д. Павличко — «жорстокою школою поетичної форми». Закінчив Львівський університет (1933). Був членом гуртка студентів-україністів при Науковій секції Товариства прихильників освіти. Після закінчення університету працював як літератор і журналіст; друкував у галицьких газетах і журналах вірші, статті про літературу та мистецтво, 1934 редагував журнал "Дажбог" і разом з В. Гаврилюком журнал "Карби". Став членом Асоціації незалежних україсньких митців (АНУМ). Антонич малював, грав на скрипці і компонував музику.

Прижиттєве визнання запопало поета після публікації у 1934 році збірки «Три перстені», за яку він отримав літературну нагороду львівського Товариства письменників і журналістів. «Книгу Лева», видану в 1936 р., теж було відзначено – премією Українського Католицького Союзу. Втім, слава (нехай досить локальна) торкнулася Антонича мало – лише через дискусії, спричинені незвичністю поетичних образів вільного літератора.

Не досягнувши 28 років, 6 липня 1937 року поет відійшов у «дім за зорею». Наступного року було посмертно видано дві збірки, які Антонич готував паралельно із останньою прижиттєвою: «Зелена Євангелія» і «Ротації».

«Український Рембо» — саме так свого часу назвали Богдана-Ігоря Антонича — одного з найталановитіших українських поетів XX століття. За неповних двадцять вісім літ свого життя він створив стільки, скільки не кожному поету вдається написати за все життя. Щоразу, коли мова заходить про поезію Антонича, літературознавці вдаються до порівнянь, шукаючи подібні явища у світовій літературі. Звичайно, ми не повинні забувати, що формувався поет не ізольовано, а творчо засвоюючи кращі традиції української та світової літератур.

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: