5 червня – Всесвітній день навколишнього середовища; 125 років від дня народження Михайла Омеляновича Ялового (1895–1937), українського письменника, поета, прозаїка, драматурга, кіносценариста, журналіста, редактора, видавця, громадсько-політичного діяча; 100 років від дня народження Степана Олексійовича Сабадаша (1920–2006), українського хорового диригента, композитора; 6 червня – День журналіста; 170 років від дня народження Карла Фердинанда Брауна (1850–1918), німецького фізика, винахідника бездротового телеграфу, лауреата Нобелівської премії в галузі фізики (1909); 150 років від дня народження Володимира Георгійовича Шапошникова (1870–1952), українського та російського хіміка-технолога, органіка; 110 років від дня народження Георгія Володимировича Карпенка (1910–1977), українського вченого в галузі фізико-хімічної механіки матеріалів; 7 червня – День святої Трійці; День працівників місцевої промисловості; День працівників водного господарства; 90 років від дня народження Івана Олексійовича Кандиби (1930–2002), українського правозахисника, громадсько-політичного діяча; 8 червня – Всесвітній день океанів; 210 років від дня народження Роберта Александера Шумана (1810–1856), німецького композитора, диригента, музичного критика, педагога; 100 років від дня народження Івана Микитовича Кожедуба (1920–1991), українського військового діяча, льотчика-винищувача, Героя Радянського Союзу (двічі 1944, 1945), маршала авіації (1985); 10 червня – 80 років від дня заснування (1940) Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки (на той час – Волинська обласна бібліотека для дорослих); 110 років від дня народження Федора Овксентійовича Моргуна (1910–1990), українського поета, перекладача; 90 років від дня народження Леоніда Сергійовича Татаренка (1930–1999), українського поета; 11 червня – 120 років від дня народження Петра Івановича Демчука  1900–1937), українського філософа, громадсько-політичного діяча; 110 років від дня народження Жака-Іва Кусто (1910–1997), французького океанографа, фотографа, режисера, винахідника; 110 років від дня народження Івана Романовича Піскуна (1910–1990), українського театрознавця, театрального критика, історика; 90 років від дня народження Михайла Васильовича Гуця (1930), українського фольклориста, громадсько-культурного дiяча; 12 червня – Всесвітній день боротьби із дитячою працею; День працівника фондового ринку 14 червня – Всесвітній день донора крові; День працівників легкої промисловості; 175 років від дня народження Івана Васильовича Лучицького (1845–1918), українського та російського вченого, історика, педагога, громадського діяча; 110 років від дня народження Валер'яна Дмитровича Ревуцького (1910–2010), українського письменника, публіциста, мистецтвознавця, театрознавця, театрального критика, педагога (Канада); 15 червня – 160 років від дня народження Олександра Івановича Томсона (1860–1935), українського та російського вченого-мовознавця;
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

ВОНИ ОСПІВУЮТЬ ЛЬВІВ І ЛЬВІВСЬКИЙ ДОЩ, ЇХНІ ПОЕЗІЇ ПРОНИЗАНІ БОЛЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ: ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ЮЛІЄЮ КУРТАШ-КАРП ТА НАТАЛІЄЮ КРИНИЧАНКОЮ

There are no translations available.

alt05.06.2019 р. в приміщенні КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» (вул. Зелена, 24) відбулася творча зустріч з поетесою, сценаристкою, перекладачкою, літературним критиком, громадською діячкою, членом Національної спілки письменників і журналістів, лауреатом літературної премії імені Пантелеймона Куліша, мистецької премії «Львівська слава» Юлією Курташ-Карп і автором та виконавицею пісень у жанрі співаної поезії, режисером, донедавна ведучою радіопрограми на Львівському радіо, головою громадської організації «Етра», активною захисницею культурної та історичної спадщини Наталією Криничанкою. 

 

Презентовано книгу Юлії Курташ-Карп «Уроки гравітації», виданої у Львові у видавництві «Каменяр» у 2017 році.

Захід відбувся в рамках курсів підвищення кваліфікації для шкільних бібліотекарів Львова та Львівської області, які проводить КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» і, зокрема, методист кабінету координаційно-методичної діяльності Надія Павлівна Корж.


Гостем творчої зустрічі був відомий архітектор, художник, громадський діяч, лідер громадської організації «Форум Львів і майбутнє», прихильник таланту Юлії Курташ-Карп і Наталії Криничанки Кузьмак Ігор Степанович, який має потребу відчути щиру, правдиву ауру поезії і музики в стінах колишньої вілли родини Шептицьких. 


Гостей тепло привітала виконуюча обов’язки директора КЗ ЛОР «ЛОНПБ» Надія Семенівна Помфюк.


Справжнє блаженство тримати новеньку книжку в руках, відчувати на дотик гладеньку лаковану обкладинку, на запах – свіжий папір і типографську фарбу, на слух – шурхіт сторінок! Коли ми занурюємося у зміст, неквапливо перегортаємо сторінки, ми знаходимо щось чарівне і важливе, відкриваємо цілий світ образів, людських стосунків.
Юлія Курташ-Карп ввела нас у сокровенне її сторінок книги «Уроки гравітації». Автор пам’ятає свій перший дитячий вірш, присвячений матері. Тому написала «Оду першому віршу» і, мабуть, – оду своїй матері, яка підтримала її у цих починаннях. Малесенький уривок з вірша свідчить про це:


…«Не треба філософом бути, облиш!
Це – нудно…» – забідкався тато.
Та мама поклала під подушку вірш
і вийшла зі мною із хати.
Ми з нею в розквітлім саду обнялись,
й вона мені тихо сказала:
«Весна, моя Мавко… А ти не журись,
Що осінь уже прозвучала».

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Болем у серці озвався вірш Юлії Курташ-Карп «На Лонцького»:


Торкаю стін, забілених на попіл…
І подихом розстріляних сонат
зоріє тиша днем Зелених свят,
як оборона невагомих кроків.
Трамвай додому квапиться за ріг.
І гусне щастя у повидло рожі.
Тюрма безлика, сни її не схожі 
на день недільний і солодкий гріх…

Прозвучали вірші «Пліч-о-пліч», «Присуд календаря». Згадався Майдан 2014 р.:
Обмежений простір. Спресований час.
День гніву. День болю. День смутку.
Майдан як ріка… В неї входим щораз,
опісля сумнівних здобутків.

Скільки туги в цих рядках…

Історія… Вона прийшла в мій дім,
жонглюючи весною і … сльозою.
Не через двері – до передпокою
запхалася із мотлохом чужим.

А далі полився ніжний і зворушливий спів Наталії Криничанки. Вона виконала свою найвідомішу «Пісню про Львів» («Маленький Лондон…»), а також пісні «Пане підпоручнику» (слова і музика Олександра Смика), «Заспівай мені, Львове, востаннє» (слова і музика Наталії Криничанки), «Поїзд у Варшаву» (слова Ліни Костенко, музика Володимира Верменича), «Серце сина» (слова Анни Канич, музика Наталії Криничанки).


Слова з пісні «Пане підпоручнику» «кров, як вишиванка під мундиром» вразили до глибини душі.


Пісня «Заспівай мені, Львове, востаннє» пригадала, як під час репресій арештовували на вулицях Львова жінок в елегантних убраннях. У цих шифонових суконках та модельних мешточках жінки, немов зачаровані попелюшки, опинялися на сибірських морозах. «Чорні коні везуть попелюшок на бал».


Пісня «Серце сина», присвячена колись Ігорю Білозіру, викликала у слухачів сльози на очах.


Теплою і водночас пройнятою болем була зустріч з Юлією Курташ-Карп та Наталією Криничанкою. Та оптимізму додають слова Юлії Курташ-Карп з вірша «Потреба сповіді», які звучать так:


Все, що прошу, Боже неконфліктний: 
Миру, згоди й діток – за столи! 
І сльози… Але опісля битви, 
Відстоявши Змієві вали.

(Підготувала Наталя Звольська)

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: