5 червня – Всесвітній день навколишнього середовища; 125 років від дня народження Михайла Омеляновича Ялового (1895–1937), українського письменника, поета, прозаїка, драматурга, кіносценариста, журналіста, редактора, видавця, громадсько-політичного діяча; 100 років від дня народження Степана Олексійовича Сабадаша (1920–2006), українського хорового диригента, композитора; 6 червня – День журналіста; 170 років від дня народження Карла Фердинанда Брауна (1850–1918), німецького фізика, винахідника бездротового телеграфу, лауреата Нобелівської премії в галузі фізики (1909); 150 років від дня народження Володимира Георгійовича Шапошникова (1870–1952), українського та російського хіміка-технолога, органіка; 110 років від дня народження Георгія Володимировича Карпенка (1910–1977), українського вченого в галузі фізико-хімічної механіки матеріалів; 7 червня – День святої Трійці; День працівників місцевої промисловості; День працівників водного господарства; 90 років від дня народження Івана Олексійовича Кандиби (1930–2002), українського правозахисника, громадсько-політичного діяча; 8 червня – Всесвітній день океанів; 210 років від дня народження Роберта Александера Шумана (1810–1856), німецького композитора, диригента, музичного критика, педагога; 100 років від дня народження Івана Микитовича Кожедуба (1920–1991), українського військового діяча, льотчика-винищувача, Героя Радянського Союзу (двічі 1944, 1945), маршала авіації (1985); 10 червня – 80 років від дня заснування (1940) Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки (на той час – Волинська обласна бібліотека для дорослих); 110 років від дня народження Федора Овксентійовича Моргуна (1910–1990), українського поета, перекладача; 90 років від дня народження Леоніда Сергійовича Татаренка (1930–1999), українського поета; 11 червня – 120 років від дня народження Петра Івановича Демчука  1900–1937), українського філософа, громадсько-політичного діяча; 110 років від дня народження Жака-Іва Кусто (1910–1997), французького океанографа, фотографа, режисера, винахідника; 110 років від дня народження Івана Романовича Піскуна (1910–1990), українського театрознавця, театрального критика, історика; 90 років від дня народження Михайла Васильовича Гуця (1930), українського фольклориста, громадсько-культурного дiяча; 12 червня – Всесвітній день боротьби із дитячою працею; День працівника фондового ринку 14 червня – Всесвітній день донора крові; День працівників легкої промисловості; 175 років від дня народження Івана Васильовича Лучицького (1845–1918), українського та російського вченого, історика, педагога, громадського діяча; 110 років від дня народження Валер'яна Дмитровича Ревуцького (1910–2010), українського письменника, публіциста, мистецтвознавця, театрознавця, театрального критика, педагога (Канада); 15 червня – 160 років від дня народження Олександра Івановича Томсона (1860–1935), українського та російського вченого-мовознавця;
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка «На допомогу вчителю математики»

There are no translations available.

altІз матеріалів науково-методичного журналу для вчителів математики «Математика в рідній школі»  (№ 3, 2019  р.). 

 

 

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із статтею учителя математики філії Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Світлани Опари Урок математики в інклюзивному класі [Текст] / С. Опара // Математика в рідній школі. - 2019. - № 3. - С. 34-38

Суттєві зміни, що відбуваються останнім часом у сфері освіти в Україні, пов’язані з новим ставленням до дітей з обмеженими можливостями. Інклюзивна освіта - процес включення дітей з особливими освітніми потребами в загальне освітнє середовище.

Роль математики полягає у засвоєнні освітньої програми середньої школи, тому основні завдання математики полягають:

- у максимальному використанні математичних знань для підвищення рівня загального розвитку дітей  із затримкою психічного розвитку (ЗПР);

- на уроках математики здійснювати корекцію недоліків пізнавальної сфери;

- розвивати і виховувати низку особистісних якостей;

 - розвивати вміння планувати роботу;

- прогнозувати результат своєї діяльності і доводити почату справу до завершення.

Роль математики полягає у засвоєнні освітньої програми середньої школи, тому основні завдання навчання математики полягають у тому, щоб максимально використовувати математичні знання для підвищення рівня загального розвитку дітей із затримкою психічного розвитку.

На уроках математики діти з особливими потребами вчаться спостерігати за предметами та відношеннями, порівнювати та співставляти їх між собою. Процес розв’язування задач відіграє значну роль у формуванні уявлень школярів. Працюючи над їхнім змістом, діти уявляють відображену предметно-дійову ситуацію в залежності від заданих параметрів і шуканих. Надалі співвідносять умову з запитанням, прогнозуючи шляхи розв’язання поставленої проблеми, план послідовного виконання дій. Таким чином розв’язок задачі виступає результатом спільної діяльності уявлення та мислення. Слід зазначити, що така робота над задачею сприяє розвитку мислення з одного боку, так і творчої уяви, творчих здібностей - з іншого.

Уроки математики покликані реалізувати зв'язок навчання з життям. На них учні вчаться вирішувати життєво практичні завдання, що будуть постійно траплятися після закінчення школи. Тому школа в цілому і уроки математики зокрема повинні дати якомога більше практичних знань, умінь та навичок, які сприятимуть розв’язуванню певних проблемних ситуацій у процесі входження до соціального середовища.

                Сторінку підготувала: головний бібліограф О. М. ТУРКАЛО

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: